niedziela, 19 marca 2017

„Był sobie pies” W. Bruce Cameron

Historia niezwykłego psa Baileya, którego życiową misją jest pokazywanie ludziom czym jest prawdziwa miłość i oddanie. Opowieść dla każdego niezależnie od wieku, pokazuje wierność najlepszego przyjaciela jakiego może mieć człowiek...
Był sobie pies W. Bruce Cameron zdjęcie K. Ciechańska

Książka: Był sobie pies
Autor: W. Bruce Cameron
Wydawnictwo: Wydawnictwo Kobiece
Liczba stron: 392

Ludzie są dużo bardziej skomplikowani od psów i mają dużo ważniejszy sens życia. Ostatecznym zadaniem psa jest być przy nich, trwać u ich boku bez względu na wszystko, nieważne jak potoczy się ich życie. Teraz mogłem jedynie dać mojemu chłopcu pociechę i zapewnić, że w tych ostatnich chwilach nie jest sam, że troszczy się o niego pies, który kocha go bardziej niż cokolwiek na świecie.

Nie ma złych psów, Bobby. Są tylko źli ludzie.

Sensem całego mojego życia było kochać go, być z nim i go uszczęśliwiać . Nie chciałem, żeby teraz przeze mnie cierpiał- to właśnie dlatego uznałem, że to dobrze, że go tu nie ma i nie widzi, jak odchodzę, choć ból tęsknoty za nim był w tamtej chwili tak wielki jak te dziwne boleści w moim brzuchu. W. Bruce Cameron – Był sobie pies

Piękna książka w której narratorem jest nie kto inny jak pies o imieniu Toby, wiedzie on szczęśliwe życie ze swoim ukochanym chłopcem Ethanem. Dorasta z nim, aż w końcu przychodzi mu odejść. Jednak nie umiera a budzi się w następnym wcieleniu już jako inny pies i w kolejnym swoim życiu stawia sobie taki sam cel uszczęśliwianie człowieka. Przez kolejne swoje życia próbuje odnaleźć chłopca ponieważ to on po raz pierwszy dał mu miłość... Momentami chwytająca za serce, ciekawa opowieść, daje nadzieje, że te cudowne stworzenia nie odchodzą nigdy a tylko zmieniają ciałko... by w następnych życiach nadal dawać ludziom radość. Lektura obowiązkowa dla każdego pokazuje, że pies jest najlepszych przyjacielem człowieka. Nigdy go nie ocenia i nie skreśla, pewnych ludzkich zachowań nie rozumie, ale akceptuje wszystkie bo wierzy, że każdy człowiek jest dobry... Mnie wzruszała bo rozumiem temat i mam to szczęście mieć takiego przyjaciela, więc czuję tą magie i wiem co autor chciał przekazać. Były emocje a momentami łzy porusza dlatego daje dziesięć na LC. Wiem, że w ostatnim czasie książka została z ekranizowana ale nie skuszę się na film ponieważ naczytałam się o mękach psów podczas nagrywania. Książka w pełni mi wystarczy. 
"Wielcy ludzie mają zazwyczaj tak wielkie serce, że się w nich zawsze znajdzie miejsce dla uczciwego psa"/ Kornel Makuszyński/


"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

"Wierność psa jest bezcennym darem nie mniej zobowiązującym niż ludzka przyjaźń" /Konrad Lorenz/
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/24 komentarze:

 1. Jaki kochany piesek :)

  A książka cudowna, jedna z moich ulubionych, z pewnością nigdy jej nie zapomnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W mojej pamięci też pozostanie na długo :) Pozdrawiam

   Usuń
 2. Nie mam zwierzaka, więc może choć książkę przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, to piękna książka :) Masz wyjątkowo posłusznego modela, mój pies kompletnie nie chciał pozować do zdjęcia :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już przyzwyczajony tyle lat go męczę zdjęciami ale nagroda zawsze jest 🙈😁

   Usuń
 4. Widziałam zapowiedż filmu na podstawie książki, czytałam też wiele recenzji tej powieści. Chyba będzie trzeba zapolować, mimo tego, że średnio lubię psy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Również z ogromną chęcią zapoznam się z tą książką :) kocham psy, więc myślę, że nie będzie mi ciężko wciągnąć się w książkę :)
  A Twój psiak śliczny! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale piękny piesek, aż nabrałam ochoty żeby go pogłaskać!
  Książki nie czytałam, ale byłam w kinie na filmie z przyjaciółką i dosłownie cały go przepłakałyśmy :D Chyba jestem zbyt wrażliwa na los zwierząt, żeby oglądać coś takiego.
  Pozdrawiam! http://bookwormss-world.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest momentami wzruszająca ale ogólny jej wydźwięk jest pozytywny... tak uważam . Pozdrawiam, na pewno zajrzę :D

   Usuń
 7. Podoba mi się zamysł tej książki, ale nie byłabym w stanie jej przeczytać. Tonęłabym w łzach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Powieść, która na zawsze znalazła miejsce w moim sercu, wzruszająca opowieść, wspaniale odnosząca się do najważniejszych wartości w życiu człowieka i oczywiście psa. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka idealna oby więcej takich! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam tą historię. Nie mogę się doczekać kiedy ocenię film. Cudowny pupil. Ja tez mam sporego psa i nie wyobrażam sobie życia i swojej codzienności bez niego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To najlepsi przyjaciele. Pozdrawiam i ucałuj cztery łapy 🐕😊

   Usuń
 11. Piękne zdjęcia! To jedna z tych książek, których się nie zapomina.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. A za komplementy dziękuję w imieniu Chawiśka. Pozdrawiam 🐕😊

   Usuń
 12. Mam w planach tę książkę. Mój pies niestety ma za duże adhd i nie ustawiłby się do zdjęcia. ;d

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha znam to jak był młodszy był nie do uchwycenia,a teraz pozuje aż miło. Pozdrawiam

   Usuń
 13. Jestem po lekturze tej wspaniałej książeczki i uważam, że jest najwspanialszym peanem na cześć psich towarzyszy! ;)
  twoje piękne zdjęcia dodatkowo uświetniają recenzję!

  OdpowiedzUsuń